Najlepsze wyjazdy tematyczne. Najciekawsze podróże dla aktywnych. Najlepsi organizatorzy i biura podróży w jednym miejscu. Inspiracaje na wakacje.

Tu byliśmy: Mostar (BiH)
Pokaż to swoim znajomym

Ech, te nasze ukochane Bałkany! Piękne, straszne, pełne kontrastów – egzotyka w środku Europy. Inny świat w zasięgu ręki, blisko od naszych granic. Inna Europa, jeszcze nie tak bardzo skomercjalizowana. Bałkany warte są zwiedzania teraz, już, póki jeszcze są takie, a nie inne.

Mostar, nieformalna stolica Hercegowiny, leży przy drodze z Dubrownika do Sarajewa. Niedawna wojna doprowadziła do wielu zniszczeń, w tym słynnego największego zabytku – mostu na rzece Neretwie. Stał niewzruszony od czasu wybudowania, czyli od 1566 roku, ale nie przetrwał wrogości ludzkiej, podobnie jak wiele zabytkowych meczetów. Dziś most jest odbudowany, a miasto bezpieczne i atrakcyjne turystycznie. Warto się w nim zatrzymać choćby na kilka godzin, pospacerować uliczkami, spróbować tutejszych smakołyków, a także wstąpić do muzem związanego z wojną i zniszczeniami mostu.

 

Pokaż to swoim znajomym
Skomentuj przez profil Facebooka