Inspirujemy do aktywnego spędzania czasu poza domem na własną rękę lub z wartymi polecenia organizatorami.

Mieszanie owiec czyli redyk wiosenny w Beskidach

Mieszanie owiec czyli redyk wiosenny w Beskidach
Pokaż to swoim znajomym

Jeśli planujecie weekend majowy w Beskidach, to możecie się wybrać na tradycyjny redyk, czyli uroczyste wyjście pasterzy ze stadami owiec na wypas na górskie hale. W Beskidzie Śląśkim w Koniakowie pod Ochodzitą redyk odbędzie się 1 maja 2013 o godzinie 12:00, a kilkanaście dni później w niedalekiej Istebnej na Stecówce – 12 maja także o 12:00 (dane z kalendarza imprez Gminy Isteba). Na Stecówkę prowadzi sympatyczna droga na spacer z Przełęczy Kubalonka (chociaż do czasu, gdy jej nie wyasfaltowano była sympatyczniejsza). Mamy tam schronisko, a dalej można przejść się na Przysłop do schroniska górskiego pod Baranią Górą. Co wytrwalsi dadzą radę jeszcze wejść na szczyt.

Samo mieszanie owiec to ciekawe wydarzenie folklorystyczne. Ale my zamiast o nim wiele pisać, pokażemy jak wyglądało razu pewnego ostatnimi czasy.

Przy okazji: ciekawe wydarzenie – zobacz! Redyk Karpacki

Pokaż to swoim znajomym
Skomentuj przez profil Facebooka
Avatar
Mieszka w Bielsku-Białej, jest fotografem i poniekąd podróżnikiem. Zwiedza głównie na rowerze, a zimą zamienia rower na snowboard. Odwiedził dotychczas wiele krajów europejskich ze szczególnym ulubieniem Bałkanów. W dalsze wyprawy wybrał się do Wietnamu, Laosu, Armenii, Uzbekistanu oraz Gwatemali. Założył i prowadzi od ponad dwudziestu lat stronę fotowyprawy.com. Publikuje zdjęcia i teksty w magazynach internetowych oraz drukowanych. Ma na koncie kilka wyróżnień w konkursach fotograficznych oraz kilka wystaw fotografii. A poza tym robi jeszcze milion innych rzeczy niezwiązanych z turystyką.