Inspirujemy do aktywnego spędzania czasu poza domem na własną rękę lub z wartymi polecenia organizatorami.

O Fotowyprawach

Pokaż to swoim znajomym

Fotowyprawy.com rozwinęło się z osobistego bloga wielotematycznego powstałego w 1998 roku. Obecnie jest miejscem w internecie redagowanym przez zespół przyjaciół zakochanych w aktywności fizycznej blisko natury. Chcemy inspirować do spędzania czasu aktywnie poza domem i zwiedzania świata na własną rękę. Piszemy o naszych pasjach, doradzamy, odwiedzamy ciekawe miejsca, podróżujemy, ale też publikujemy wywiady z podobnymi do nas zapaleńcami i wreszcie testujemy sprzęt i wspieramy medialnie innych w ich projektach.

Fotowyprawy to także prawdopodobnie jedyne miejsce w polskim internecie, które gromadzi najciekawsze oferty wyjazdów tematycznych i wypraw dla aktywnych turystów. Fotowyprawy nie są automatycznym agregatorem ofert, ani organizatorem wyjazdów. Starannie przeglądamy oferty biur podróży, ale przede wszystkim małych agencji turystycznych, a nawet indywidualnych przewodników działających z pasją i oferujących unikalne wyjazdy wakacyjne do najróżniejszych miejsc świata, o których mogłeś nawet nie słyszeć. U nas znajdziesz wyjazdy w najróżniejszej aktywnej formie: rowerem, konno, na żaglach, z plecakiem, pod wodą, kulinarnie, tanecznie, offroadowo, kajakiem, balonem, itp. Tutaj czekają na Ciebie oferty niezapomnianych wakacji, spotkań z kulturą, dotarcia tam, gdzie nie dotrzesz z wielkimi touroperatorami. U nas nie znajdziesz plażowania i wypoczynku bez zmęczenia, ale poczujesz przygodę prawdziwej podróży.

e-mail: hello@fotowyprawy.com

Uwaga! Nie organizujemy wyjazdów! W celu rezerwacji wycieczki, należy skontaktować się z organizatorem.

AUTORZY

Krzysztof Grabowski

Założyciel i tak zwany Redaktor Naczelny. Więcej – kliknij tutaj.

Close to Nature

Połączyło ich zamiłowanie do natury. W ciągu ostatnich lat odwiedzali różne zakątki Polski, Europy i Świata. Razem i osobno. Spędzali czas na poznawaniu odległych kultur, podróżowaniu do miejsc dzikich i trudno dostępnych, zdobywaniu górskich szczytów i obserwowaniu przyrody. Miłośnicy burz i poszukiwacze Małej Niedźwiedzicy, wzajemnie nakręcali się do robienia rzeczy, znajdujących się poza komfortem określanym tradycyjnie słowem turystyka. Razem… nie widzą przeszkód…

Kasia, tryskająca niewyczerpaną energią jest zafascynowana bushcraftem i survivalem. W swoich podróżach wybiera kierunki, gdzie w praktyce może sprawdzić nabytą wiedzę i zweryfikować teorie zaczerpnięte z poradników o sztuce przetrwania.

Lorenzo, (poza akcją) spokojny i zrelaksowany. Pasjonat gór, które zimą przemierza na skitourach, latem dzieląc czas między wspinaczkę w ferratach i klasyczny trekking. Powtarza za Jackiem Telerem, że „…wobec potęgi gór prościej odkrywa się siebie, a przynajmniej to, że większość granic i lęków to tylko ułomność naszego umysłu, poza którą zaczyna się wolność…”

Teraz postanowili podzielić się swoimi wspomnieniami, fotografiami i doświadczeniem, kontynuując to, co sprawia im największą przyjemność – bycie blisko natury. Chcą pokazać jak można obcować z przyrodą nie burząc jej piękna. Jak korzystać z natury nie pozostawiając śladów swojej bytności i czerpać z niej pozytywną energię i siły do przetrwania codziennej “rutynności”.

Skontaktuj się z nami w sprawie:

 • zainteresowania nas Twoją osobą (opublikujemy wywiad z Tobą lub artykuł o Tobie)
 • napisania tekstu o swojej wyprawie, ciekawym hobby, pokazania swoich zdjęć
 • zachęcenia nas do patronowania Twojej wyprawie lub ciekawemu projektowi
 • dopisania Twojego biura podróży do naszej bazy i kalendarza wyjazdów
 • przekazania nam sprzętu outdoorowego do testów
 • reklamy na naszym portalu
 • oraz w innych tematach…

Nasza oferta to także:

 • profesjonalne usługi fotograficzne – sesje ludzi i obiektów (np. hoteli, pensjonatów) oraz reportaże z wydarzeń (festiwale podróżnicze, spotkania autorskie, imprezy integracyjne itp.)
 • usługi graficzne – opracowywanie logotypów, projektowanie grafik i wydawnictw (folderów, ulotek, bannerów, albumów, książek)
 • tworzenie stron internetowych (dla Twojego pensjonatu, hotelu, bloga itp.)
 • pisanie tekstów związanych z turystyką
 • testowanie sprzętu outdoorowego (ubrania, plecaki, elektronika itp.)

Dotychczas współpracowaliśmy z:

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Pokaż to swoim znajomym