Inspirujemy do aktywnego spędzania czasu poza domem na własną rękę lub z wartymi polecenia organizatorami.

Biała Przemsza kajakiem
Pokaż to swoim znajomym

Lato w pełni, zapowiadają upały, więc świetnie byłoby oddać się aktywności, która nie wyciśnie z człowieka ostatnich potów. Mamy ciekawą propozycję dla tych, którzy na Śląsku chcą znaleźć trochę ochłody i świeżości w te gorące dni.

Rzeka pachnąca miętą

 

Organizatorzy spływów kajakowych – Kajaki Przemsza przygotowali wspaniałą trasę na kilkugodzinny spływ jedynkami – „Po(niżej) Pustyni Błędowskiej”. Trasa ma początek w lesie łęgowym w okolicy Błędowa. Rzeka wije się malowniczo poprzez lasy, trzciny i bagna. Woda w korycie rzeki jest przejrzysta i przyjemnie szumi w miejscach gdzie nurt jest bardziej wartki. Brzegi rzeki porastają niezliczone kępy mięty wodnej. Praktycznie przez większą część spływu towarzyszył nam jej intensywny zapach.

Przygoda pośród przyrody

 

Odcinek rzeki, który został udostępniony do zwiedzania kajakiem, jest bardzo dziki. Tutaj nie ma nudy. Trzeba trochę manewrować pomiędzy przeszkodami a nawet powyginać się, żeby przepłynąć pod konarami drzew. Biała Przemsza na tym odcinku nie jest głęboka. Przekonaliśmy się jednak, że miejscami bywa ciasna, zwłaszcza, kiedy trzeba się nią przeprawić przez gęsto rosnące trzciny.

Dziki odcinek rzeki to również kontakt z przyrodą. Podczas spływu mogliśmy obserwować wiele gatunków ptaków, tamy bobrowe, masę ważek i motyli. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu nie było komarów.

Wskazówki dotyczące spływu

Organizatorzy na swojej stronie umieścili kilka wskazówek dla tych, którzy chcą zakosztować tej pięknej przygody w otoczeniu natury. Potwierdzamy, że sprawność fizyczna jest wymagana. Trzeba wziąć pod uwagę, że na trasie spływy nie ma dróg dochodzących do rzeki, więc ukończenie spływu przed punktem docelowym nie jest możliwe, ze względu na brak możliwości podjęcia kajaków. Po więcej zapraszamy na stronę Kajaki Przemsza.

 

Będzie kolejny odcinek kajakowej Białej Przemszy

 

Zgodnie z zapowiedzią Organizatora przygotowany odcinek rzeki będzie ewoluował i zmieniał się organizacyjnie.

W zeszły weekend mieliśmy okazję zrobić rekonesans prawie 3 km odcinka Białej Przemszy powyżej miejsca, skąd zaczyna się trasa „Po(niżej) Pustyni Błędowskiej”. Wystartowaliśmy w pięcioosobowym składzie w okolicach Kuźnicy Błędowskiej na rzece Centurii. Mieliśmy okazję podziwiać jako pierwsi kajakarze piękno tej rzeki i odcinka Białej Przemszy do mostu przy łęgowym lesie w okolicach Błędowa.

Dzielimy się naszymi wrażeniami udostępniając fotografie wykonane na trasie spływu.

Close to Nature – znajdziesz nas: instagram

Pokaż to swoim znajomym
Skomentuj przez profil Facebooka
Close to Nature
Close to Nature tworzą Kasia i Lorenzo: Ona - tryskająca niewyczerpaną energią jest zafascynowana bushcraftem i survivalem. W swoich podróżach wybiera kierunki, gdzie w praktyce może sprawdzić nabytą wiedzę i zweryfikować teorie zaczerpnięte z poradników o sztuce przetrwania. On - poza akcją spokojny i zrelaksowany. Pasjonat gór, które zimą przemierza na skitourach, latem dzieląc czas między wspinaczkę w ferratach i klasyczny trekking. Połączyło ich zamiłowanie do natury. Wzajemnie nakręcali się do robienia rzeczy znajdujących się poza komfortem określanym tradycyjnie słowem turystyka. Razem… nie widzą przeszkód… Współtworzą FOTOWYPRAWY.COM dzieląc się swoimi wspomnieniami, fotografiami i doświadczeniem. Pokazują jak można obcować z przyrodą nie burząc jej piękna, jak korzystać z natury nie pozostawiając śladów swojej bytności i jak czerpać z niej pozytywną energię.