Inspirujemy do aktywnego spędzania czasu poza domem na własną rękę lub z wartymi polecenia organizatorami.

Kajaki na Białej Przemszy
Pokaż to swoim znajomym

Spływ Białą Przemszą to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu w bliskim kontakcie z przyrodą. Rzeka o długości 63,9 km płynie przez województwa śląskie i małopolskie. Wije się przez otaczające ją lasy, tworząc malownicze zakola. Jest dzika i na znacznej długości zachowała swój naturalny charakter. Potrafi zauroczyć leśnymi krajobrazami i urozmaiconym biegiem.

Biała Przemsza

Jeszcze w ubiegłym roku mieliśmy okazję przepłynąć kajakiem odcinek Białej Przemszy ze Sławkowa, niedaleko mostu drogowego przy ul. Olkuskiej do przystani kajakowej w Maczkach (19 km).

Bardzo atrakcyjną propozycję spływów kajakowych oferowała wypożyczalnia kajaków – Kajaki Przemsza. Organizatorzy proponowali kilka tras – od łatwych, po wymagające od kajakarzy sporych umiejętności.

Końcem 2021 Sztoła przestała zasilać Przemszę. Poziom wody na Przemszy znacznie się obniżył. Odsłoniły się konary drzew, które do tej pory były pod wodą i stanowią przeszkody (niejednokrotnie nie do pokonania). W związku ze zmianami stosunków wodnych w zlewni Białej Przemszy, wszystkie dotychczasowe trasy oraz warunki spływów, które oferowały Kajaki Przemsza, są nieaktualne. W ich miejsce organizatorzy przygotowują nowe odcinki dla kajakarzy.

Nowe trasy na Białej Przemszy

Jeszcze w tym roku otwarte zostaną trasy: CytryNowa i BanaNowa.

W jeden z weekendów majowych mieliśmy okazję uczestniczyć w spływie zorganizowanym przez Grzegorza i Krzysztofa „Przetarcie Białej Przemszy”. Uczestnicy spływu udrażniali szlak kajakowy na odcinku Sławków – Burki.

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia i obserwujcie stronę organizatorów Kajaki Przemsza. CytryNowa i BanaNowa to będzie fajna przygoda w kajaku.

Warto zawitać na Białą Przemszę. Znajdą tu dla siebie trasę spływu zarówno zwolennicy leniwego kajakowania jak i miłośnicy bardziej wymagających rzek. Polecamy!

Close to Nature – znajdziesz nas: instagram

Pokaż to swoim znajomym
Skomentuj przez profil Facebooka
Close to Nature
Close to Nature tworzą Kasia i Lorenzo: Ona - tryskająca niewyczerpaną energią jest zafascynowana bushcraftem i survivalem. W swoich podróżach wybiera kierunki, gdzie w praktyce może sprawdzić nabytą wiedzę i zweryfikować teorie zaczerpnięte z poradników o sztuce przetrwania. On - poza akcją spokojny i zrelaksowany. Pasjonat gór, które zimą przemierza na skitourach, latem dzieląc czas między wspinaczkę w ferratach i klasyczny trekking. Połączyło ich zamiłowanie do natury. Wzajemnie nakręcali się do robienia rzeczy znajdujących się poza komfortem określanym tradycyjnie słowem turystyka. Razem… nie widzą przeszkód… Współtworzą FOTOWYPRAWY.COM dzieląc się swoimi wspomnieniami, fotografiami i doświadczeniem. Pokazują jak można obcować z przyrodą nie burząc jej piękna, jak korzystać z natury nie pozostawiając śladów swojej bytności i jak czerpać z niej pozytywną energię.