Inspirujemy do aktywnego spędzania czasu poza domem na własną rękę lub z wartymi polecenia organizatorami.

Czarnogóra – fiordy nie tylko w Norwegii

Czarnogóra – fiordy nie tylko w Norwegii
Pokaż to swoim znajomym

Słoneczna Czarnogóra zachwycała swoim pięknem, kulturą i bogactwem krajobrazów. Jej niepowtarzalny klimat i urok sprawiają, że co roku przybywa miłośników tego kraju. Jeśli szukacie inspiracji na kolejną podróż, zapraszamy do naszej galerii, w której pokazujemy zdjęcia z kilku najpiękniejszych zakątków tego kraju.

Perast

Położona u stóp wzgórza Św. Ilije, pochodząca z XIV wieku osada rybacka i szkutnicza.

Kotor

Kotor to miejsce, którego nie wolno nie odwiedzić będąc w Czarnogórze. Położone nad Zatoką Kotorską, otoczone z trzech stron masywami górskimi miasto, swą historią sięga czasów starożytnych.

Jezioro Szkoderskie

Jezioro Szkoderskie to największe na Półwyspie Bałkańskim jezioro, położone na granicy Czarnogóry i Albanii. Znaczną część jego czarnogórskiego obszaru zajmuje Park Narodowy Jezioro Szkoderskie będący siedliskiem wielu rzadkich gatunków ptaków. Warto się wybrać na całodniową przejażdżkę samochodem, czy rowerem wzdłuż jeziora.

Bar

Bar to jeden z najsłynniejszych kurortów Czarnogóry. Położony u podnóża góry Rumija, słynie ze słonecznej pogody, oliwnego gajów, akweduktu…

Sveti Stefan

Miasto położone na skalistej wysepce niedaleko Budvy, w którym znajduje się ekskluzywny kompleks hotelowy.

Close to Nature – znajdziesz nas: instagram

Close to Nature

Pokaż to swoim znajomym
Skomentuj przez profil Facebooka
Close to Nature
Close to Nature tworzą Kasia i Lorenzo: Ona - tryskająca niewyczerpaną energią jest zafascynowana bushcraftem i survivalem. W swoich podróżach wybiera kierunki, gdzie w praktyce może sprawdzić nabytą wiedzę i zweryfikować teorie zaczerpnięte z poradników o sztuce przetrwania. On - poza akcją spokojny i zrelaksowany. Pasjonat gór, które zimą przemierza na skitourach, latem dzieląc czas między wspinaczkę w ferratach i klasyczny trekking. Połączyło ich zamiłowanie do natury. Wzajemnie nakręcali się do robienia rzeczy znajdujących się poza komfortem określanym tradycyjnie słowem turystyka. Razem… nie widzą przeszkód… Współtworzą FOTOWYPRAWY.COM dzieląc się swoimi wspomnieniami, fotografiami i doświadczeniem. Pokazują jak można obcować z przyrodą nie burząc jej piękna, jak korzystać z natury nie pozostawiając śladów swojej bytności i jak czerpać z niej pozytywną energię.