Inspirujemy do aktywnego spędzania czasu poza domem na własną rękę lub z wartymi polecenia organizatorami.

Słowacki Raj – kraina gór i strumieni

Słowacki Raj – kraina gór i strumieni
Pokaż to swoim znajomym

Słowacki Raj – dwa słowa w pełni oddające walory krajobrazowe tego urokliwego miejsca. Obszar położony we wschodniej części Słowacji, uznany w 1964 roku za teren chroniony, od 1988 nosi miano Parku Narodowego.

Jeśli jesteś miłośnikiem gór i wody – Słowacki Raj jest właśnie dla Ciebie.

Nawet stojąc u wejścia do Parku, nic nie zapowiada atrakcji czekających w ukryciu zwartych koron drzew. W ich cieniu, dolinami, a często wręcz korytami krystalicznie czystych potoków wytyczono turystyczne szlaki. Po rozpiętych nad potokami kładkach, wspinając się drabinkami, po stopniach przymocowanych do skalnych ścian wąwozów i brodząc strumieniami wśród zwalonych drzew…

Zapraszamy na wędrówkę po krasowym raju, szlakiem strumieni i wodospadów.

Przełom Hornadu

Klastorska roklina

Velky Kysel

Sucha Bela

Velky Sokol

Close to Nature – znajdziesz nas: instagram

Close to Nature

Pokaż to swoim znajomym
Skomentuj przez profil Facebooka
Close to Nature
Close to Nature tworzą Kasia i Lorenzo: Ona - tryskająca niewyczerpaną energią jest zafascynowana bushcraftem i survivalem. W swoich podróżach wybiera kierunki, gdzie w praktyce może sprawdzić nabytą wiedzę i zweryfikować teorie zaczerpnięte z poradników o sztuce przetrwania. On - poza akcją spokojny i zrelaksowany. Pasjonat gór, które zimą przemierza na skitourach, latem dzieląc czas między wspinaczkę w ferratach i klasyczny trekking. Połączyło ich zamiłowanie do natury. Wzajemnie nakręcali się do robienia rzeczy znajdujących się poza komfortem określanym tradycyjnie słowem turystyka. Razem… nie widzą przeszkód… Współtworzą FOTOWYPRAWY.COM dzieląc się swoimi wspomnieniami, fotografiami i doświadczeniem. Pokazują jak można obcować z przyrodą nie burząc jej piękna, jak korzystać z natury nie pozostawiając śladów swojej bytności i jak czerpać z niej pozytywną energię.