Inspirujemy do aktywnego spędzania czasu poza domem na własną rękę lub z wartymi polecenia organizatorami.

Z łukiem do lasu – Stump Shooting

Z łukiem do lasu – Stump Shooting
Pokaż to swoim znajomym

Kto z nas w dzieciństwie nie bawił się w strzelanie z łuku? Kto oglądając słynny serial w telewizji nie chciał być Robin Hoodem? W tamtych czasach za łuk wystarczał nam kawałek leszczyny i konopny sznurek, a za strzały cienkie gałązki wierzby ledwo odarte z listków…

W dzisiejszych czasach można wybierać spośród szerokiej gamy sprzętu łuczniczego. Strzelanie z łuku jest dyscypliną sporotwą, a w niektórych krajach dozwolone jest również polowanie z łukiem (w Polsce nielegalne).

Swoje umiejętności, współcześni łucznicy mogą podnosić na sportowych strzelnicach. Natomiast osoby preferujące dynamiczne strzelanie mogą sprawdzić się na specjalnie przygotowanych ścieżkach łuczniczych.

Stump Shooting

My preferujemy zabawę z łukiem w outdoorze – tzw. stump shooting.

Polega ona na chodzeniu po lesie i strzelaniu do losowo wybieranych celów. Są nimi: powalone, spróchniałe pnie drzew, kępki traw, spróchniałe pieńki… – wszystko to, czemu nie wyrządzimy szkody naszym strzelaniem i na czym nie uszkodzimy strzał.

Stump shooting to wspaniały relaks i jednocześnie świetny sposób na podnoszenie umiejętności łuczniczych (w tym również ćwiczenie szacowania zasięgu). Strzelając w terenie, ocenianie odległości wygląda zupełnie inaczej niż podczas strzelania do tarczy, gdzie dystans dzielący nas od niej jest niezmienny.

Szukając miejsca do zabawy w stump shooting wybieramy okolice nieuczęszczane przez ludzi i zwracamy uwagę na bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Oglądamy cel i miejsce obok, żeby sprawdzić, czy na pewno teren jest „czysty” i nie zamieszkują go jakieś ptaszki czy drobne zwierzątka, żeby nie wyrządzić im krzywdy.

Istotne jest również to, żeby cel był przyjazny dla strzał, a teren za celem umożliwiał ich łatwe odnalezienie w przypadku nietrafienia. W profesjonanych sklepach łuczniczych są dostępne akcesoria (np.groty judo) dedykowane do stump shooting’u.

Close to Nature – znajdziesz nas: instagram

 

Pokaż to swoim znajomym
Skomentuj przez profil Facebooka
Close to Nature
Close to Nature tworzą Kasia i Lorenzo: Ona - tryskająca niewyczerpaną energią jest zafascynowana bushcraftem i survivalem. W swoich podróżach wybiera kierunki, gdzie w praktyce może sprawdzić nabytą wiedzę i zweryfikować teorie zaczerpnięte z poradników o sztuce przetrwania. On - poza akcją spokojny i zrelaksowany. Pasjonat gór, które zimą przemierza na skitourach, latem dzieląc czas między wspinaczkę w ferratach i klasyczny trekking. Połączyło ich zamiłowanie do natury. Wzajemnie nakręcali się do robienia rzeczy znajdujących się poza komfortem określanym tradycyjnie słowem turystyka. Razem… nie widzą przeszkód… Współtworzą FOTOWYPRAWY.COM dzieląc się swoimi wspomnieniami, fotografiami i doświadczeniem. Pokazują jak można obcować z przyrodą nie burząc jej piękna, jak korzystać z natury nie pozostawiając śladów swojej bytności i jak czerpać z niej pozytywną energię.