Wyprawa Transalp Easy Rider (Landeck – Riva del Garda)

Wyprawa Transalp Easy Rider (Landeck – Riva del Garda)

Pełny opis: na stronie organizatora

 

Czy Transalp to jest hardkor? Czy żeby przejechać przez Alpy trzeba mieć żelazną kondycję i niesamowite umiejętności zjazdowe? Czy są też łatwiejsze trasy?

Jeszcze do niedawna na to ostatnie pytanie odpowiadałem, że owszem, dałoby się ułożyć łatwiejszą trasę, ale nie była by ona aż tak ciekawa. Aż w końcu usiadłem nad mapą, zacząłem kombinować i okazało się… że da się ułożyć trasę, która będzie łatwiejsza, a przy tym ciekawa, górska i dostarczająca wrażeń! Albo na odwrót – że ciekawa przez Alpy trasa wcale nie musi być trudna!

Transalp Easy Rider. Bez hardkoru, bez trudnych technicznie zjazdów i umiarkowanie trudny kondycyjnie. 6 dni jazdy, ze Schwaz w Austrii, do Włoch, nad Jezioro Garda. Trasa spokojnie do przejechania także na hardtailu i bez super umiejętności zjazdowych.

Aha, jeszcze jedno – ‘łatwa trasa’ nie oznacza ‘orania asfaltu’! Takie rzeczy to nie u mnie! Trochę asfaltu będzie, bo to nieuniknione, tym niemniej motto “minimum asfaltu, maksimum obcowania z górami” obowiązuje również i na tej wyprawie!

Skomentuj przez profil Facebooka