Inspirujemy do aktywnego spędzania czasu poza domem na własną rękę lub z wartymi polecenia organizatorami.

SUPer przygoda na Warcie
Pokaż to swoim znajomym

Obcowanie z przyrodą to coś, co daje nam możliwość relaksu i wytchnienia od zgiełku i tłumów. Zarówno wędrówki po górach, jak również aktywnie spędzony czas na wodzie pozwala nam wspaniale odpocząć i oderwać się od codziennej rutyny. Pływanie daje nam możliwość podziwiania pięknych krajobrazów i obserwacji zwierząt. Fantastyczne są również wieczory spędzone przy ognisku i biwaki z dala od cywilizacji, dzięki którym możemy się wsłuchiwać w odgłosy natury.

Aktywności na wodzie

Wiele razy pisaliśmy już o spływach kajakowych. Jest to rodzaj aktywności dostępnej dla wszystkich, niezależnie od wieku. Może stanowić wspaniałą formę wypoczynku zarówno dla grupy przyjaciół, jak i rodzin z dziećmi. Sposobów na spędzenie czasu w kajakach, jak i samą organizację spływu jest wiele.

Przeczytacie u nas o kajakarstwie zwałkowym, ale również znajdziecie fotorelacje z kilkudniowych wypraw kajakowych po naszych pięknych, polskich rzekach: Bugu, Liswarcie, Warcie.

Dla tych, którzy wolą spędzać czas blisko natury, ale niekoniecznie pokonywać znaczne ilości kilometrów w kajaku, znaleźliśmy ciekawą alternatywę spływów tratwami po Biebrzy.

Natomiast tym razem postanowiliśmy spróbowac czegoś innego i podzielić się z Wami naszymi wrażeniami po spływie Wartą SUPami.

SUP

SUP, z angielskiego Stand Up Paddle lub paddle board, to połączenie serfowania z kajakarstwem.  W tej dyscyplinie stoi się na desce, którą steruje się za pomocą długiego wiosła. Dzięki temu można na niej pływać na każdym akwenie, w dowolnym kierunku, niezależnie od wiatru.

Osobiście przekonaliśmy się jak przyjemnie można na SUPach przemierzać rzeki. Wystarczy chwila, żeby nauczyć się utrzymywania równowagi na desce i można swobodnie popłynąć.

W Polsce pływanie na deskach SUP staje się coraz bardziej popularne. Do różnych dyscyplin można dobrać różne typy desek. Pływać na nich można również niezależnie od pory roku.

Na pierwszy raz wybraliśmy piękny i spokojny odcinek Warty z Łęgu do zalewu w Zakrzówku Szlecheckim. Następnym razem planujemy przemierzyć SUPami te odcinki Warty, które dotąd pokonywaliśmy kajakami.

Nam się podobało. Spróbujcie i Wy.

Close to Nature – znajdziesz nas: instagram

Pokaż to swoim znajomym
Skomentuj przez profil Facebooka
Close to Nature
Close to Nature tworzą Kasia i Lorenzo: Ona - tryskająca niewyczerpaną energią jest zafascynowana bushcraftem i survivalem. W swoich podróżach wybiera kierunki, gdzie w praktyce może sprawdzić nabytą wiedzę i zweryfikować teorie zaczerpnięte z poradników o sztuce przetrwania. On - poza akcją spokojny i zrelaksowany. Pasjonat gór, które zimą przemierza na skitourach, latem dzieląc czas między wspinaczkę w ferratach i klasyczny trekking. Połączyło ich zamiłowanie do natury. Wzajemnie nakręcali się do robienia rzeczy znajdujących się poza komfortem określanym tradycyjnie słowem turystyka. Razem… nie widzą przeszkód… Współtworzą FOTOWYPRAWY.COM dzieląc się swoimi wspomnieniami, fotografiami i doświadczeniem. Pokazują jak można obcować z przyrodą nie burząc jej piękna, jak korzystać z natury nie pozostawiając śladów swojej bytności i jak czerpać z niej pozytywną energię.