Inspirujemy do aktywnego spędzania czasu poza domem na własną rękę lub z wartymi polecenia organizatorami.

Cztery pory roku na Krawcowym Wierchu

Cztery pory roku na Krawcowym Wierchu
Pokaż to swoim znajomym

Krawców Wierch (1.084 m n.p.m.) to szczyt położony na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego. O ile sam w sobie nie stanowi wielkiej atrakcji, o tyle jest nią z pewnością leżąca u jego podnóża Hala Krawcula. Rozpościera się z niej wspaniała panorama na pasma Beskidów i Małej Fatry. Podziwianiu pięknej przyrody sprzyja możliwość przyjemnego wypoczynku w rozlokowanym na hali schronisku PTTK – Bacówce na Krawcowym Wierchu (1.038 m n.p.m.)

Bacówka na Krawcowym Wierchu

Wiodą do niej trzy dogodne szlaki:

– niebieski, rozpoczynający się przy kapliczce w Złatnej, wijący się wzdłuż potoku Straceniec (około 1h 50’)

– żółty, startujący od przystanku Glinka Szkoła, poprowadzony przez Kubiesówkę (około 1h 45’)

– niebieski, z parkingu na Przełęczy Glinka, wzdłuż granicy polsko-słowackiej (około 40’)

Warto spędzić więcej czasu w rejonie Krawcowego Wierchu. Bacówka PTTK może stanowić świetną bazę wypadową dla pieszych, rowerowych czy narciarskich wycieczek. Wokół schroniska wytyczono bowiem 160 km nieoznakowanych tras turystycznych, których dokładny opis znajdziecie na stronie https://krawcow.pttk.pl/mapa/

Od wiosennych krokusów, przez rozgrzane letnim słońcem hale, po jesienne, zamglone pejzaże, aż do zimowych, śnieżnych plenerów… Wracamy na Krawculę przy każdej sposobności. Warto, przekonajcie się sami.

Close to Nature – znajdziesz nas: instagram

Close to Nature

Pokaż to swoim znajomym
Skomentuj przez profil Facebooka
Close to Nature
Close to Nature tworzą Kasia i Lorenzo: Ona - tryskająca niewyczerpaną energią jest zafascynowana bushcraftem i survivalem. W swoich podróżach wybiera kierunki, gdzie w praktyce może sprawdzić nabytą wiedzę i zweryfikować teorie zaczerpnięte z poradników o sztuce przetrwania. On - poza akcją spokojny i zrelaksowany. Pasjonat gór, które zimą przemierza na skitourach, latem dzieląc czas między wspinaczkę w ferratach i klasyczny trekking. Połączyło ich zamiłowanie do natury. Wzajemnie nakręcali się do robienia rzeczy znajdujących się poza komfortem określanym tradycyjnie słowem turystyka. Razem… nie widzą przeszkód… Współtworzą FOTOWYPRAWY.COM dzieląc się swoimi wspomnieniami, fotografiami i doświadczeniem. Pokazują jak można obcować z przyrodą nie burząc jej piękna, jak korzystać z natury nie pozostawiając śladów swojej bytności i jak czerpać z niej pozytywną energię.