Inspirujemy do aktywnego spędzania czasu poza domem na własną rękę lub z wartymi polecenia organizatorami.

Burano – kolorowa wyspa
Pokaż to swoim znajomym

Burano oraz Murano to maleńkie wysepki położone na wodach Laguny Weneckiej, w odległości około 7 km od samej Wenecji. Wyspa Murano od wieków słynie z tradycji wytwarzania szkła (szkło murano), natomiast Burano znane jest na całym świecie z malowanych domów i wspaniałych, misternie wykonanych koronek. Zwiedzanie obu wysepek jest idealną propozycją na jednodniową wycieczkę. Jeśli planujecie wizytę w Wenecji, koniecznie wygospodarujcie dodatkowy dzień na przejażdżkę łodzią i zwiedzanie obu pięknych wysp.

Burano

Od XVI wieku, Burano słynie z wytwarzania koronek. Choć obecnie wiele koronek pochodzi z importu, wielowiekowa tradycja koronkarstwa jest nadal kultywowana. Starsze mieszkanki wyspy wciąż tworzą piękne punta in aria – „szycie w powietrzu”.

Będąc na wyspie warto odwiedzić kościół San Martino oraz kaplicę Santa Barbara. W pobliżu znajdziecie również Scuola di Merletti – szkołę wytwarzenia koronek. Można w niej zobaczyć jak powstają te piękne i misterne dzieła sztuki rękodzielniczej. Niedaleko, przy placu Piazza Baldassarre Galuppi znajduje się muzeum koronek, w którym można podziwiać najpiękniejsze koronkowe wzory.

Jeśli podczas zwiedzania wyspy złapie Was głód, polecamy udać się na Piazza Galuppi – plac, wokół którego rozlokowały się restauracje, kawiarnie i bary.

Burano jest niezwykle barwną wyspą. Swoją sławę, prócz koronek, zawdzięcza również kolorowym domom rybackim, które obecnie szczególnie upodobali sobie lokalni artyści.

Warto odwiedzić Burano. Na wyspę łatwo można się dostać tramwajem wodnym, wprost z Wenecji.

Close to Nature – znajdziesz nas: instagram

Close to Nature

Pokaż to swoim znajomym
Skomentuj przez profil Facebooka
Close to Nature
Close to Nature tworzą Kasia i Lorenzo: Ona - tryskająca niewyczerpaną energią jest zafascynowana bushcraftem i survivalem. W swoich podróżach wybiera kierunki, gdzie w praktyce może sprawdzić nabytą wiedzę i zweryfikować teorie zaczerpnięte z poradników o sztuce przetrwania. On - poza akcją spokojny i zrelaksowany. Pasjonat gór, które zimą przemierza na skitourach, latem dzieląc czas między wspinaczkę w ferratach i klasyczny trekking. Połączyło ich zamiłowanie do natury. Wzajemnie nakręcali się do robienia rzeczy znajdujących się poza komfortem określanym tradycyjnie słowem turystyka. Razem… nie widzą przeszkód… Współtworzą FOTOWYPRAWY.COM dzieląc się swoimi wspomnieniami, fotografiami i doświadczeniem. Pokazują jak można obcować z przyrodą nie burząc jej piękna, jak korzystać z natury nie pozostawiając śladów swojej bytności i jak czerpać z niej pozytywną energię.