Inspirujemy do aktywnego spędzania czasu poza domem na własną rękę lub z wartymi polecenia organizatorami.

Dubrownik – bałkańska perełka

Dubrownik – bałkańska perełka
Pokaż to swoim znajomym

Planując podróże po świecie, na naszej mapie zaznaczamy przede wszyskim miejsca atrakcyjne przyrodniczo. Chętnie wędrujemy po parkach narodowych, wspinamy się na szczyty gór, przemierzamy rzeki i jeziora. W sezonowo zatłoczonych turystycznie aglomeracjach trudno nam znaleźć ukojenie, więc raczej je omijamy. Są jednak miasta na świecie, które nie sposób wykluczyć z listy miejsc do zwiedzenia. Takie, w których można poczuć magię dawnych dziejów. W których nie zważając na aurę i gwar naokoło można sunąć pięknymi uliczkami i oglądając urocze, stare zabudowania przenieść się do przeszłości. Do takich zaczarowanych miast należy Dubrownik.

Dubrownik – Stari Grad

Dubrownik, a konkretnie Stari Grad, czyli jego zabytkowa część to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc do zwiedzenia na świecie. Kameralny, malowniczo położony i zachwycający pięknymi zabytkami nie bez przyczyny jest nazywany Perłą Adriatyku. Warto przejechać całą Chorwację na jej południowy kraniec, przecinając po drodze pas Bośni i Hercegowiny, po to, by spędzić troszkę czasu na tej niezwykle urokliwej chorwackiej starówce.

Zapraszamy do wspólnej wędrówki po murach starego miasta w Dubrowniku.

Close to Nature – znajdziesz nas: instagram

Close to Nature

Pokaż to swoim znajomym
Skomentuj przez profil Facebooka
Close to Nature
Close to Nature tworzą Kasia i Lorenzo: Ona - tryskająca niewyczerpaną energią jest zafascynowana bushcraftem i survivalem. W swoich podróżach wybiera kierunki, gdzie w praktyce może sprawdzić nabytą wiedzę i zweryfikować teorie zaczerpnięte z poradników o sztuce przetrwania. On - poza akcją spokojny i zrelaksowany. Pasjonat gór, które zimą przemierza na skitourach, latem dzieląc czas między wspinaczkę w ferratach i klasyczny trekking. Połączyło ich zamiłowanie do natury. Wzajemnie nakręcali się do robienia rzeczy znajdujących się poza komfortem określanym tradycyjnie słowem turystyka. Razem… nie widzą przeszkód… Współtworzą FOTOWYPRAWY.COM dzieląc się swoimi wspomnieniami, fotografiami i doświadczeniem. Pokazują jak można obcować z przyrodą nie burząc jej piękna, jak korzystać z natury nie pozostawiając śladów swojej bytności i jak czerpać z niej pozytywną energię.