Inspirujemy do aktywnego spędzania czasu poza domem na własną rękę lub z wartymi polecenia organizatorami.

Finisaż wystawy pokonkursowej OKFP „Tu Byłem”

Finisaż wystawy pokonkursowej OKFP „Tu Byłem”
Pokaż to swoim znajomym

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Podróżniczej „Tu Byłem” pod Honorowym Patronatem Jacka Pałkiewicza miał swój finał podczas zamknięcia wystawy pokonkursowej i rozdania nagród.

17 listopada w Galerii Spojrzenia Wybrane w Domu Kultury w Bielsku-Białej odbył się finisaż kończący wystawę fotografii nagrodzonych i wyróżnionych w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Podróżniczej „Tu Byłem” pod Honorowym Patronatem Jacka Pałkiewicza. Wystawę można było oglądać blisko przez miesiąc. 20 najlepszych zdjęć wybranych spośród pół tysiąca wszystkich nadesłanych do konkursu zostało wydrukowanych na papierze fotograficznym w wielkości 30×45 cm i zawisło w czarnych antyramach. Każde z nich opatrzone zostało podpisem autora. Trzeba przyznać, że prezentowały się doskonale.

Finisaż OKFP Tu Byłem
Zakończenie wystawy pokonkursowej i rozdanie nagród w konkursie Tu Byłem pod Honorowym Patronatem Jacka Pałkiewicza (fot. Krzysztof Grabowski)

Barbara Adamek, która, jako Kuratorka Galerii osobiście przygotowała wystawę, otworzyła finisaż. Przywitała gości i przybyłych uczestników oraz podziękowała pomysłodawcy i współorganizatorowi konkursu – Krzysztofowi Grabowskiemu (fotowyprawy.com) i wszystkim, którzy pomagali przy konkursie.

Ponieważ Bielsko-Biała leży na skraju Polski, nie każdemu było łatwo dotrzeć. Do tych, którzy się nie zjawili nagrody, w szczególności kamera wideo ufundowana przez sklep internetowy Eltkom oraz kurs wspinaczki wraz z ekwipunkiem od Trango – Centrum Sportów Górskich z BB powędrują pocztą. Każdy otrzyma także książki Jacka Pałkiewicza z podpisem autora ufundowane przez Miejski Dom Kultury. Ścisłe grono zwycięzców reprezentował Kamil Szyler – lauret III miejsca za zdjęcie z Turcji. Jak się okazało, fotografię dodał do konkursu nie licząc za bardzo na wygraną. W dodatku zdjęcie wykonał małym, automatycznym aparatem kompaktowym, co ucieszyło organizatorów i jurorów zarazem, bo potwierdziło prawdę, którą sami wyznają, że nie aparat jest najważniejszy, a fotografię wykonuje człowiek. Kamil odebrał dyplom, plecak fotograficzny od firmy Pajak oraz koszulkę od HajFajf. Kolejną osobą, której organizatorzy mogli pogratulować osobiście była Sabina Kowalówka. Otrzymała wyróżnienie II stopnia za fotografię przedstawiającą senną atmosferę jednego z miasteczek Riwiery Makarskiej w Chorwacji. Nagrodą dla Sabiny był dyplom i upominki od Hajfajf. Wśród uczestników byli także wyróżnieni w kategorii rowerowej: Michał Kopyczok i Mikołaj Korwin Kochanowski. Obaj zostali wyróżnieni za niesztampowe zaprezentowanie walorów podróży rowerowej organizowanej na własną rękę. Podobnie jak poprzedniczka otrzymali dyplomy i upominki. Laureat pierwszego miejsca w tej kategorii nie pojawił się, więc sakwy rowerowe od Crosso, prenumerata magazynu Rowertour oraz Podręcznik Przygody Rowerowej od Ani i Roberta Maciągów powędruje do niego pocztą.

Finisaż OKFP Tu Byłem
Zakończenie wystawy pokonkursowej i rozdanie nagród w konkursie Tu Byłem pod Honorowym Patronatem Jacka Pałkiewicza (fot. Krzysztof Grabowski)

W dalszej części czas umiliła muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Kroki oraz pyszny poczęstunek ufundowany przez Dom Kultury oraz kawiarnię Lunita z Bielska-Białej. Jak zwykle podczas interesujących wydarzeń pojawił się bielski kronikarz, który poprosił o wpisy do prowadzonej przez siebie kroniki wydarzeń miasta. Po koncercie odbył się jeszcze konkurs. Każdy, kto dokonał wpisu do kroniki galerii w temacie „za co lubisz podróże” mógł wziąć udział w losowaniu dodatkowych nagród – niespodzianek od Hajfajf. Jeden z wpisów brzmi: „Człowieku, gorąco Cię namawiam do najpiękniejszego sposobu spędzania wolnego czasu – podróżowania!!!

W ten sposób zakończyła się dla organizatorów i uczestników kolejna przygoda podróżnicza – tym razem w podróż po świecie fotografii. Dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu. A dzięki firmie informatycznej Natcam, można oglądać archiwum konkursu na stronie tubylem.fotowyprawy.com.

 

 

 

Pokaż to swoim znajomym
Skomentuj przez profil Facebooka
Avatar
Mieszka w Bielsku-Białej, jest fotografem i poniekąd podróżnikiem. Zwiedza głównie na rowerze, a zimą zamienia rower na snowboard. Odwiedził dotychczas wiele krajów europejskich ze szczególnym ulubieniem Bałkanów. W dalsze wyprawy wybrał się do Wietnamu, Laosu, Armenii, Uzbekistanu oraz Gwatemali. Założył i prowadzi od ponad dwudziestu lat stronę fotowyprawy.com. Publikuje zdjęcia i teksty w magazynach internetowych oraz drukowanych. Ma na koncie kilka wyróżnień w konkursach fotograficznych oraz kilka wystaw fotografii. A poza tym robi jeszcze milion innych rzeczy niezwiązanych z turystyką.