Inspirujemy do aktywnego spędzania czasu poza domem na własną rękę lub z wartymi polecenia organizatorami.

Salar De Uyuni – miejsce naj naj naj

Salar De Uyuni – miejsce naj naj naj
Pokaż to swoim znajomym

To wyschnięte jezioro w Andach Boliwijskich jest największą solanką świata, najbardziej płaskim terenem na świecie i jedną z największych atrakcji fotograficznych, na którą zabierają nas Kasia Adamczyk-Tomiak i Piotrek Tomiak.

Salar de Uyuni (Kasia Adamczyk-Tomiak  i Piotrek Tomiak)
Maleńki fragmencik Salaru eksploatowany jest w celu pozyskania soli. Pierwszym etapem jest usypanie solnych kopczyków, aby pozbyć się większości wody.

Kasia i Piotrek zwiedzili wiele ciekawych miejsc podróżując przez rok dookoła świata. Przywieźli tysiące zdjęć i mają milion słów do opowiedzenia. Dziś zapraszają nas na krótką, ale jakże egzotyczną wycieczkę fotograficzną do Boliwii. Wraz z nimi odwiedzimy i chociaż odrobinę poczujemy niesamowity klimat wyschniętego słonego jeziora leżącego na wysokości ponad 3.600 m n.p.m. w Andach oraz Rezerwat Fauny Andyjskiej im. Eduardo Avaro.

Więcej o ich podróży na stronie www.zygzakiem.pl

Autorzy: Kasia Adamczyk-Tomiak  i Piotrek Tomiak

 

 

 

Pokaż to swoim znajomym
Skomentuj przez profil Facebooka
Avatar
Mieszka w Bielsku-Białej, jest fotografem i poniekąd podróżnikiem. Zwiedza głównie na rowerze, a zimą zamienia rower na snowboard. Odwiedził dotychczas wiele krajów europejskich ze szczególnym ulubieniem Bałkanów. W dalsze wyprawy wybrał się do Wietnamu, Laosu, Armenii, Uzbekistanu oraz Gwatemali. Założył i prowadzi od ponad dwudziestu lat stronę fotowyprawy.com. Publikuje zdjęcia i teksty w magazynach internetowych oraz drukowanych. Ma na koncie kilka wyróżnień w konkursach fotograficznych oraz kilka wystaw fotografii. A poza tym robi jeszcze milion innych rzeczy niezwiązanych z turystyką.