Inspirujemy do aktywnego spędzania czasu poza domem na własną rękę lub z wartymi polecenia organizatorami.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Podróżniczej „Tu Byłem” pod Honorowym Patronatem Jacka Pałkiewicza

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Podróżniczej „Tu Byłem” pod Honorowym Patronatem Jacka Pałkiewicza
Pokaż to swoim znajomym

 

>> Galeria Konkursowa <<

Regulamin Konkursu

 

Przyjmowanie zdjęć zakończone 15 września 2012.

Wyniki konkursu

 

 

 

Konkurs ma na celu promocję zarówno samej fotografii, jak i podróżowania w najróżniejsze zakątki Polski, Europy czy świata. Skierowany jest do każdego podróżnika, który nie rozstaje się z aparatem fotograficznym podczas swoich wypraw. Głównym celem jest promowanie dobrej fotografii i podróżowania organizowanego na własną rękę, dlatego wymogiem koniecznym jest odbycie wyprawy zorganizowanej przez siebie lub wspólnie ze znajomymi bez wykorzystania biur podróży czy innych instytucji organizujących wyjazdy. Może to być wyjazd długi lub nawet jednodniowa wycieczka.

 

 

Jeśli więc nie siedziałeś przez ostatni rok przed telewizorem, tylko opracowałeś, a następnie przebyłeś wyprawę, podróż lub wycieczkę – weź udział! Odwiedź Galerię Konkursową, której adres podamy 1 czerwca. Następnie zapoznaj się z regulaminem i prześlij jedną fotografię, zaznaczając na mapie miejsce wykonania zdjęcia. Opisz ją w kilku słowach i w ten sposób przekonaj jurorów, dlaczego dumnie możesz powiedzieć „tu byłem”. Zapraszamy!

 

 

 

 

Więcej o konkursie

 

Patron Honorowy: Jacek Pałkiewicz

Podróżnik, odkrywca, reporter, autor wielu książek. Postać znana w Polsce, chociaż chyba bardziej poza granicami kraju za sprawą swoich osiągnięć i niezwykłych projektów podróżniczych. W prezentacji sylwetki Jacka Pałkiewicza można przeczytać:

„Postać wyrazista, osoba hiperaktywna, posiadająca nieobliczalny zapas energii, żelazne zdrowie i bezwzględną determinację. Cokolwiek robi, wkłada w to niespotykany zapał i pasję, tak jakby miał tylko przed sobą jeden dzień życia i nic do stracenia.”

Gabriella Bordignon

Konkurs trwa od 1 czerwca, a 2 czerwca tego roku nasz Honorowy Patron obchodzi swoje 70-te urodziny(!), wciąż pozostając aktywnym podróżnikiem. Jeśli masz w sobie chociaż odrobinę energii, siły woli i pasji Jacka Pałkiewicza, to ten konkurs jest dla Ciebie!

Zachęcamy wszystkich uczestników konkursu do przeczytania przynajmniej

opisu sylwetki Jacka Pałkiewicza na jego stronie:

http://www.palkiewicz.com/zyciorys/index.php?p=sylwetka

 

Skład Jury

  • Witold Jacykow: Fotograf, malarz, profesor Uniwersytetu Śląskiego. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Prowadzi pracownię fotografii artystycznej. Jest zastępcą dyrektora Instytutu Sztuki.
  • Sasha Bezzubov: Fotograf, dziennikarz, podróżnik pochodzenia ukraińskiego na stałe mieszkający w Nowym Jorku współpracujący między innymi z New York Times. Studiował na Yale University School of Art. Strona jurora: sashabezzubov.com.
  • Maciej Duczyński: fotograf, podróżnik, pejzażysta. Zdobywca kilkudziesięciu nagród i wyróżnień w 20 krajach, m.in. w Wielkim Konkursie National Geographic, Pilsner Urquell International Photography Awards, Wandelust Travel Photo of The Year 2009, Emirates Photography Exhibition 2009, Digital Camera Photographer of the Year 2009 i wielu innych. Autor artykułów na temat fotografii pejzażowej dla magazynów fotograficznych w Europie. Strona Jurora: lonelywolf.pl.
  • Barbara Adamek – Kuratorka Galerii „Spojrzenia Wybrane” w Domu Kultury w Bielsku-Białej Lipniku. Współorganizatorka Konkursu. Miłośniczka żeglarstwa, gór, podróży i oczywiście fotografii. Współpracuje z portalem jazzowym jazzarium.pl oraz radiem RadioJazz.fm. Wolontariuszka m.in. przy Bielskiej Zadymce Jazzowej i FotoArtFestiwal. Strona Jurorki: barbaraadamek.com.
  • Krzysztof Grabowski –  Od ponad 10 lat właściciel i redaktor Fotowyprawy.com – serwisu internetowego o pasjach, podróżach, turystyce, sporcie  i fotografii. Współorganizator Konkursu. Miłośnik podróży na rowerze, gór, sportów zimowych i fotografii. Stale współpracuje i publikuje swoje teksty i fotografie w Magazynie Rowertour, a jako miłośnik muzyki na żywo, jest fotoreporterem i korespondentem portalu jazzarium.pl. Strona Jurora: krzysztof-grabowski.com.

 

Nagrody

I Miejsce – Kamera cyfrowa Sony DCR-SX65E

Skoro bierzesz udział w konkursie fotograficznym, to aparat na pewno już posiadasz. Dajemy Ci więc możliwość spróbowania czegoś nowego podczas podróży. Oto mała kamera z dużymi możliwościami w sam raz na uzupełnienie materiału fotograficznego z podróży. Obiektyw Carl Zeiss® i elektronika Sony potrafią wiele.

.

II Miejsce – Kurs wspinaczki skałkowej wraz ze sprzętem

Kurs wspinaczki skałkowej prowadzony na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej lub na Słowacji przez profesjonalistów. Do kursu sponsor nagrody Trango dodaje niezbędny osprzęt.

 

II Nagroda od Trango – Kurs wspinaczki + osprzęt

.

III Miejsce – Plecak fotograficzny Pajak Kapadocja 30

Zaawansowany plecak fotograficzny firmy Pajak. Mieści w sobie komplet sprzętu i rzeczy osobiste. Posiada nieprzemakalny pokrowiec. Idealny dla entuzjastów fotografowania podczas wszelkich wypraw.

III Nagroda od Pajak – plecak fotograficzny

.

Jedna nagroda w kategorii rowerowej – sakwy rowerowe Crosso, roczna prenumerata miesięcznika Rowertour oraz dodatkowo książka „Podręcznik Przygody Rowerowej” (autorzy: Ania i Robert Robb Maciąg).

Nieprzemakalne i trwałe sakwy firmy Crosso – Dry Big oraz wór transportowy Dry Bag 40, a do tego roczna prenumerata magazynu o turystyce rowerowej Rowertour

Kategoria rowerowa – Sakwy Dry od Crosso + prenumerata Rowertour

 

Kategoria rowerowa – prenumerata Rowertour

 

Podręcznik Przygody Rowerowej (Ania i Robert Robb Maciąg)

.

Upominki Hajfajf w postaci koszulek i/lub toreb ekologicznych

Upominki w postaci koszulek lub torb ekologicznych z oryginalnymi nadrukami dla wszystkich zdobywców nagród

Gadżety od Hajfajf

.

Książki Jacka Pałkiewicza wraz z podpisem autora!

Każdy zdobywca nagrody otrzyma jedną z książek z osobistym podpisem Jacka Pałkiewicza

 

 

Dla zwycięzców książki Jacka Pałkiewicza

.

Ponadto wyróżnimy minimum 10 osób i wybierzemy ich zdjęcia do wystawy pokonkursowej, która będzie miała miejsce w Galerii „Spojrzenia Wybrane” w MDK Bielsko-Biała Lipnik

.

 

Podziękowania dla:

 

Patroni medialni:

 

Sponsorzy nagród:

 

Partner:

 

Organizatorzy:

Kamera cyfrowa Sony DCR-SX65E

Zapisz

Pokaż to swoim znajomym
Skomentuj przez profil Facebooka
Avatar
Mieszka w Bielsku-Białej, jest fotografem i poniekąd podróżnikiem. Zwiedza głównie na rowerze, a zimą zamienia rower na snowboard. Odwiedził dotychczas wiele krajów europejskich ze szczególnym ulubieniem Bałkanów. W dalsze wyprawy wybrał się do Wietnamu, Laosu, Armenii, Uzbekistanu oraz Gwatemali. Założył i prowadzi od ponad dwudziestu lat stronę fotowyprawy.com. Publikuje zdjęcia i teksty w magazynach internetowych oraz drukowanych. Ma na koncie kilka wyróżnień w konkursach fotograficznych oraz kilka wystaw fotografii. A poza tym robi jeszcze milion innych rzeczy niezwiązanych z turystyką.