Golec uOrkiestra śpiewają kolędy

Golec Orkiestra - kolędy Bielsko-Biała (fot. Krzysztof Grabowski)
Może ta informacja zainteresuje Twoich znajomych?

Jeśli kolędy to tylko po góralsku. A jak do tego wplata się elementy jazzu to już nic więcej nie potrzeba. Tak właśnie można nacieszyć się muzyką Golec uOrkiestry.

23 stycznia 2012 w kościele Św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej zagrali Golec uOrkiestra. Przyjechali w chyba pełnym składzie. Mimo, że to mały kościółek i publiczności nie tak wiele, jak w salach koncertowych czy na otwartym terenie, to jednak nie odstawili maniany. Przywieźli mnóstwo instrumentów, w tym trombity – długie na 4 metry trąby pasterskie, także rogi i inne instrumenty nie tylko góralskie. Oczywiście nie zabrakło klasycznych trąbek z przeróżnymi nasadkami zmieniającymi brzmienie. Do tego skrzypce, gitary, instrumenty perkusyjne (także Paweł i Łukasz bębnili), a nawet koza i harmonia. Dzięki temu koncert brzmiał wielobarwnie. Kolędy „szły” głośno i z należytym wesołym nastrojem. Śpiewali także autorskie pastorałki. Jeśli ich płyta DVD z kolędami brzmi tak samo, to na pewno warto ją mieć.

Golcom należy się uznanie właśnie za to, że nie odpuszczają i każdy, nawet taki dość kameralny koncert grają na poważnie.

Na koncercie nie zabrakło Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jacka Krywulta i jak zwykle w takich okolicznościach był też sympatyczny, znany z koncertów i programów z udziałem Golców emitowanych w TVP, ksiądz Władysław Zązel z Kamesznicy (koło Milówki).

A teraz galeria – mam nadzieję, że chociaż trochę muzyki z tych zdjęć popłynie ;)

 

Może Cię zainteresować:   Wideo: Jedna z dłuższych muzycznych fotowypraw: na Rogera Watersa do Londynu

 

Skomentuj przez profil Facebooka