Wyprawka rowerkowa po Rumunii (1-10 lipca 2011) – zapowiedź

Wyprawka rowerkowa po Rumunii (1-10 lipca 2011) – zapowiedź
Może ta informacja zainteresuje Twoich znajomych?

Od kiedy Rumunia wstąpiła do Unii Europejskiej, zaczęła się szybko rozwijać i obkładać infrastrukturą. Szutrowe drogi zamieniają się w asfalty, co bezpowrotnie powoduje utratę swoistego charakteru tego kraju. Dlatego postanowiliśmy ponownie na rowerach odwiedzić Rumunię.

Zwiedzanie rumuńskiej Bukowiny i Maramureszu to niezwykła podróż w czasy średniowiecza. XV i XVI-wieczne klasztory o zewnętrznych ścianach pokrytych freskami i drewniane cerkwie przywołują fascynującą historię krainy położonej wśród urokliwych pagórków.

 

Obszar wyprawy z charakterystycznymi punktami (Maramuresz i Bukowina, czyli Fotowyprawy znowu w Rumunii 2011)

Tak można przeczytać na stronie Cyklotrampu – organizatora wypraw rowerowych, z którym swego czasu jeździliśmy na rowerach po rumuńskiej Transylwanii. Od nich też zapożyczyliśmy główne punkty wycieczki, a będą to znane i mniej znane twierdze, wspaniałe monastyry, kolorowe klasztory, polskie wsie i miejsca urocze krajobrazowo.

 

Skład mamy czteroosobowy. Jedziemy samochodem, by zyskać na czasie i jak najwięcej mieć go na miejscu. Zostawimy auto gdzieś za płotem i dalej poruszać się będziemy, jak zwykle obładowani sakwami. Zatoczymy koło robiąc 450km około :- ) Będziemy spać pod namiotami na dziko lub najlepiej w ogródkach u gospodarzy. Chcemy jak najwięcej posmakować zanikających klimatów dawnych wieków, oryginalnych wsi i miasteczek, chcemy spotkać polskich mieszkańców, chcemy przywieźć kolorowe zdjęcia fasad monastyrów i pejzaży. A reszta wyjdzie „w praniu”, bo zbyt precyzyjnego planu nie mamy. Ponieważ tak na poważnie ten kierunek wybraliśmy 3 dni przed wyjazdem, to zanosi się na improwizację. Przynajmniej mapy mamy dokładne, bo pobrane z dobrego źródła, jakim jest czeski „Mapový server„.

Może Cię zainteresować:   Klub Przygody CYKLOTRAMP

Jeśli kogoś zainteresował temat Rumunii to już teraz możemy polecić krótką lekturę i bogatą galerię zdjęć z naszego poprzedniego pobytu w tym kraju. Zobacz: Transylwania – wyprawa rowerowa i zaprosić wkrótce na relację z podróży. Przez tydzień nie będzie nowinek na Fotowyprawach.

 

Zapisz

Zapisz

Skomentuj przez profil Facebooka