Inspirujemy do aktywnego spędzania czasu poza domem na własną rękę lub z wartymi polecenia organizatorami.

Projekt „Żywcem w Afryce”

Projekt „Żywcem w Afryce”
Pokaż to swoim znajomym

Projekt „Żywcem w Afryce”

Oto co uczestnicy sami piszą o swoim projekcie:

My, górale żywieccy, weterani autostopu, etnolodzy, animatorzy kultury, nauczyciele, a także operator kamery, fotograf i grafik ruszamy z projektem ŻYWCEM W AFRYCE w ramach stowarzyszenia TRANSFORMATOR KULTURY. Po Europie i Azji przyszedł czas na Czarny Ląd. Chcemy odbić ślady kierpca na szlakach kenijskich gór, poczęstować oscypkiem Masaja, zagrać, zatańcować a także zaśpiewać w wioskach plemiennych „Hajduka”. Swe pochodzenie zamierzamy manifestować na każdym kroku – ubierając się w typowe dla regionu stroje góralskie, nucąc lokalne przyśpiewki, niosąc w darach na wymianę ludowe drewniane zabawki, korale i kwiatki z bibuły. W ten sposób pragniemy doprowadzić do niezwykłej interakcji międzykulturowej.

Na początku lipca 2011 przylatują do Nairobi i przez półtora miesiąca chcą odwiedzić wioski plemienne usytuowane na zachód od Nairobi. W planie jest możliwość podróżowania również przez tereny należące do Tanzanii i Ugandy, jeżeli pozwolą na to środki finansowe oraz dojścia do wiosek.

Jako, że my tu po sąsiedzku, czyli z Bielska-Białej, to popieramy żywieckich górali. Przecież niejedna nasza trasa rowerowa wiedzie po Żywiecczyźnie.

Powodzenia!

Strona projektu „Żywcem w Afryce

 

 

Zapisz

Pokaż to swoim znajomym
Skomentuj przez profil Facebooka